Přeskočit na hlavní obsah

Naše vize a cíl

Naší vizí je stát se nezávislými na příjmech ze zaměstnání nebo podnikání. Chceme si zajistit pravidelný příjem, který by nám umožnil dělat to, co nás baví – aniž bychom se museli strachovat o to, zda máme střechu nad hlavou nebo co do pusy.

Naším původním cílem bylo dosáhnout do 15 let (k 1. 1. 2030) příjmu ekvivalentního současným (k 1. 1. 2015) 20 000 korunám měsíčně. V průběhu času se tak částka s inflací navyšovala – pokud se například ČNB bude dařit držet 2% tempo inflace, půjde v roce 2030 o necelých 27 000 korun. Tento cíl jsme na začátku roku 2021 změnili, na krytí našich životních nákladů (včetně rezervy). Ty i díky narození nového člena rodiny poskočily v průběhu času výše. Nově se tak snažíme dosáhnout sta procent, nikoliv pevné částky (ta je výrazně vyšší než původní cíl).

Hlavním nástrojem pro splnění našeho cíle bude nezávislé cashflow, které chceme v následujících letech postupně budovat. Jak se nám to bude dařit, bude součástí právě tohoto webu.

Pro každý rok si na základě našeho modelu budeme určovat, kolik bychom každý měsíc rádi přidali nezávislého cashflow. Budeme mít tedy dílčí cíle pro jednotlivé roky i jejich měsíce. Samozřejmě, čím kratší období, tím méně příležitostí narůstající cíl plnit.

Komentáře