Přeskočit na hlavní obsah

Investiční strategie

Základním kamenem naší investiční strategie je hledání takových investičních nástrojů, které mají pravidelný výnos (buď přímo vyplácený nám nebo alespoň reinvestovaný). V nezávislém cashflow se projevuje pouze příjem přímo nám vyplácený. Reinvestiční nástroje bereme jako budování finanční zálohy pro budoucí investice.

Vybrané investiční nástroje se chystáme držet dlouhodobě – několik let nebo třeba do nekonečna. Ano, občas zkusíme něco krátkodobějšího nebo zaspekulujeme (máme malé portfolio zaměřené na růstové investice). Hlavní část ale budou vždy tvořit dlouhodobé investice.

Povahou jsme spíše kontrariánští investoři. Rádi tedy investujeme, když ostatní prodávají. Vždy ale selektivně – nejdeme slepě do každého nástroje, kterému náhodou klesá hodnota.

Hlavním nástrojem našeho portfolia jsou akcie, případně akciová ETF. Zbytek bude tvořit směsice jiných prostředků.

Protože nemáme přehnanou důvěru v naše schopnosti, je naše portfolio poměrně masivně diverzifikované do různých oblastí. Cílem je stabilita – nepotřebujeme hvězdné výnosy, stačí když budeme plnit naše cíle.

Komentáře

  1. Úrok na spořících účtech v ČR je cca okolo 2 %. Vy máte v tabulce okolo 1é%. Něco v tom nesedí :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Pokud víme dobře, tak nejlepší úrok u veřejně dostupného účtu je 1,63 % - což má rozhodně blíž ke dvěma procentům, ale nejde o nic, co by nějak zásadně ovlivňovalo situaci. Každopádně s novým rokem bude potřeba všechny tyto statické stránky aktualizovat, za ten rok jsme zase o kus dál a situace se přeci jen drobně změnila - díky za podnět :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkujeme moc za váš komentář!